Najlepšie riešenie pre vaše kúrenie

0
23

Krbové kachle sú zväčša umiestnené v obývacej izbe, odkiaľ môžu dokonale vyhrievať celú domácnosť, a teda jednotlivé miestnosti v byte, resp. dome. Krbové vložky, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne obľúbené, sú v podstate kachle s veľkými zasklenými dvierkami. Kontakt s ohňom je možný výhradne len cez sklo a horenie je kvôli tomu nielen úsporné, ale aj účinné. Kachle rozdeľujeme podľa toho, či sú stavané alebo prenosné – ide totiž o vykurovacie zariadenie, v ktorom sa intenzita výkonu reguluje pomocou špeciálnych dvierok a komínovej klapky. Pýtate sa, či je tento typ vykurovania pre vás tou najvhodnejšou voľbou? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami a informujte sa o výhodách, ktoré ponúkajú krbové kachle.

Hlavný zdroj tepla musí byť umiestnený v centrálnej časti domu

Pochopiteľne. Ak uvažujete o krbe či krbových kachliach ako o hlavnom zdroji tepla, mali by byť umiestnené v centrálnej časti rodinného domu, resp. bytu. Teplo sa tak môže šíriť prirodzene a predovšetkým rovnomerne do všetkých priestorov, čo oceníte najmä v chladných zimných mesiacoch. Naopak, ak plánujete krbové kachle využívať ako doplnkový zdroj vykurovania, môžete ich umiestniť aj na stenu, a to trebárs do spálne či obývačky. Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, doplnkové kúrenie má taktiež svoje opodstatnenie, keďže aj tento typ vykurovania dokáže príjemne zahriať danú miestnosť.

Výhody krbových kachlí, o ktorých ste určite nevedeli!

Čo sa týka tvaru krbových kachlí, ten môže byť skutočne rôznorodý, a teda vo veľkej miere prispôsobený miestu, v ktorom budú umiestnené. Dokonca je možné ich umiestniť medzi dve miestnosti, čo pochopiteľne závisí od požiadavky klienta. Účinnosť dobrých a v prvom rade kvalitných kachlí môže byť až 90%.! Stavané kachle i krby sú maximálne účinné a žiadané najmä do nízkoenergetických domov a domácností, ktorým záleží na zdravom životnom prostredí.