Čo musí spĺňať kvalitný komín?

0
114

Zima sa blíži a s ňou prichádza aj začiatok kúriacej sezóny. Komín je základom správneho kúrenia a tepla počas celej zimy, preto by ste mu rozhodne mali venovať pozornosť.

Cítite to aj vy? Zima pomaly, ale isto prichádza. A nepripomína nám to len chlad, ale aj typický dym z komínov domov, kde sa už, pochopiteľne, začalo kúriť. Na to, aby bolo kúrenie účinné, nie je potrebný iba kvalitný krb a palivo. Práve komínové systémy sú súčasťou, ktorá sa výrazne podieľa na zabezpečení tepla, ale najmä bezpečnosti pri kúrení. Preto je dôležité, aby sme komíny vyberali v prvom rade na základe kvality a v žiadnom prípade nie ceny. Lacný komín sa na prvý pohľad môže zdať ako dobrá vec, skutočné nevýhody však zistíte až po tom, keď zistíte, aký je neefektívny, prípadne nebezpečný. A potom je už neskoro. Problematika komínov môže byť pre mnohých zložitá. Komíny môžu mať okrúhly, oválny alebo pravouhlý profil, priemer by mal byť prispôsobený spotrebičom, na ktoré je napojený. Celá konštrukcia komína nesmie prepúšťať žiadne plyny a musí spĺňať prísne bezpečnostné opatrenia. Preto sa oplatí investovať do kvality.

ZOP, komín, ktorý má kvalitu

Značkou, ktorá má skúsenosti s výrobou kvalitných komínov je napríklad ZOP, alebo komíny plewa. Komponenty komínov do seba zapadajú, čo umožňuje skutočne jednoduchú a rýchlu montáž. Súčasťou komínu sú komínové vložky a komínové tvárnice, ale aj komínové dvierka. Komínové systémy, samozrejme, spĺňajú najprísnejšie požiadavky na bezpečnosť a kvalitu. Vyznačujú sa tvarovou stálosťou, vysokou odolnosťou voči chemickým látkam, ktoré sa môžu nachádzať napríklad v dyme, ale aj mechanickou odolnosťou. A ešte k tomu dostanete 30 ročnú záruku na celý komínový systém. Výhodné, čo poviete? Investujte do kvality a užite si celú zimu v bezpečí teplého domova!