Dôvody, prečo je dobré mať doma krb alebo krbové kachle

0
70

Krb je prínosom pre každú domácnosť z mnohých dobrých dôvodov. Samozrejme, že krb a komín pridávajú do domu teplo a peňažnú hodnotu. Architektúra krbu a krbových kachlí vytvára úžasné miesto v interiérovom dizajne.

Priateľské k životnému prostrediu

Na rozdiel od fosílnych palív je drevo trvalo udržateľným zdrojom. Zo všetkých zdrojov energie, ktoré môžete použiť na vykurovanie vášho domu, sú zariadenia na spaľovanie dreva jediné, ktoré nezanechajú žiadnu uhlíkovú stopu. Moderné krbové kachle a krbové vložky sú vysoko účinné. K dispozícii sú modely, ktoré distribuujú teplo cez existujúce potrubie v domácnosti. Niektoré zariadenia na spaľovanie dreva sa považujú za bezdymové zdroje tepla kvôli ich nízkym emisiám.

Nižšie náklady na energiu

Krbom rastie na  popularite, pretože náklady na elektrickú energiu sú vyššie. Je menej nákladné otepľovať domácnosť pomocou efektívnych kachlí na spaľovanie dreva alebo krbovej vložky, než sa úplne spoliehať na energetické spoločnosti, ktoré využívajú fosílne palivá.

Zabezpečte teplo počas výpadkov

Vzhľadom na to, že elektrické siete môžu byť vyradené silnými zimnými búrkami, ľudia bez krbu často musia opustiť svoje domovy, aby hľadali prístrešie, až kým nebude obnovená energia. Ale majitelia domov s krbmi sú schopní zostať v teple a čakať doma, zatiaľ čo pracovníci spoločnosti pracujú na získaní elektrickej energie späť.

Varenie

Ďalším problémom, keď vypadne elektrina, je príprava jedla. Ak máte sálavé krbové kachle, môžete si pripraviť čokoľvek, čo len budete chcieť variť na bežnom sporáku. Nie je potrebné čakať, kým sa výpadok obnoví, kedykoľvek budete používať kachle na drevo, môžete udržať kávu a jedlá v teple. Čím menej energie používate od verejnoprospešnej spoločnosti na varenie, tým viac peňazí ušetríte.

Inšpirované romantikou

Najromantickejším prvkom v domácnosti je krb s praskajúcim ohňom, keď sledujete plamene s tým, ktorého milujete. Ležanie na príjemnom koberci a popíjanie vína s blízkym sú kultové romantické scény.