Jedinečný zdroj tepla, ktorý musíte mať vo svojom interiéri

0
137
krbova vlozka

Ak ste sa ešte nepripravili na chladné zimné večery, máme pre vás ideálny nápad. Vyskúšajte  krb a sami oceníte všetky jeho výhodné vlastnosti. Krby sú v podstate pôvodcom jedného z najstarších spôsobov vykurovania. Ak sa prejdete po miestnostiach historických palácov, hradov a zámkov, krb tam bude určite.

Jeho využitie bolo všestranné, no dnes sa radí skôr k luxusnému doplnku, ktorého stavbu a kúpu si nemôže dovoliť každý. My vám predstavíme lacné a kvalitné krby najlepších značiek, ktoré si budete môcť dovoliť aj vy.

Krbové vložky

Patria k výhodnejším riešeniam, pretože nemusíte v mnohých prípadoch stavať celý krb. Na začiatok si ale musíte uvedomiť, či bude nová krbová vložka hlavnou vykurovacou súčasťou vášho interiéru, alebo pôjde najmä o estetický doplnok.

Obrázok je ilustračný.

Palivo na vykurovanie

Teplo sa asi predpokladá vždy, preto rozhoduje aj dostupnosť paliva, ktorým budete vykurovať. Najviac vhodným je samozrejme drevo, ktorého výskyt je na tom ešte celkom dobre. Koniec koncov je to aj ekologické vykurovanie, teda minimálne vždy lepšie ako s pomocou uhlia a podobných palív.

V modernejších krbových kachliach sa môže kúriť aj peletami. Tiež jeden z veľmi využívaných zdrojov tepla, ktorý by mal byť aj lacný a efektívny.

Estetika musí byť

Pocit luxusu si s krbom v interiéri užijete tiež. Bez ohľadu na jeho veľkosť a vzhľad sa určite budete cítiť v jeho prítomnosti naozaj príjemne. Ak k tomu pridáte rytmický pohyb plamienkov za krbovým sklom, o dokonalé upokojenie nemusíte mať obavu. Krb je naozaj dokonalým spôsobom, ako si v interiéri navodiť príjemný pocit tepla a zároveň potešiť vaše zmysly, tak to vyskúšajte priatelia.