KACHLE PODĽA VAŠICH PREDSTÁV

0
3

To, ako si zariadite vlastnú domácnosť je len na vašom vkuse a rozhodnutiach. Keďže každému sa páči niečo úplne iné, každé jedno obydlie je zaujímavé svojim štýlom. To isté platí aj v prípade vykurovacieho zariadenia ako je napríklad krb alebo kachle. Hoci by sa mohlo zdať, že kachle sa nachádzajú už len v starších tradičných domoch, kde žijú starší ľudia, opak je pravdou. Tento typ vykurovacieho zariadenia sa neustále teší obľube aj u mladých generácií, ktoré si stavajú moderné domy. Ak sa neviete rozhodnúť, či si vybrať klasický krb alebo kachle, máme pre vás riešenie. Krbové kachle sú spojením týchto dvoch zariadení, čo umožňuje mať dve riešenia v jednom výrobku.

Ešte predtým, ako si zakúpite krbové kachle podľa vašich predstáv, zodpovedať si budete musieť niekoľko otázok. Jednou z nich je zváženie, či je váš komín vhodný na pripojenie tohto zariadenia a teda na to, aby v ňom boli spaľované tuhé palivá. Dôležité je aj ich umiestnenie, nakoľko každý typ je odlišný a to najmä z hľadiska rozmerov. Rozhodnúť sa budete musieť aj medzi výkonom jednotlivých výrobkov, ktoré treba prispôsobiť veľkosti vykurovacej miestnosti, funkčnosti komína, druhu paliva alebo energetickej náročnosti budovy. Ak chcete mať to najlepšie riešenie, vynásobte objem vykurovacích miestností s hodnotou tepelnej straty, kedy vám vyjde údaj v kW. Podľa neho si viete vybrať výrobok s optimálnym výkonom pre vašu stavbu. Zabudnúť by ste nemali ani na externý prívod vzduchu, ktorý sa montuje na miestach, kde nie je možné ohnisku zaistiť potrebné množstvo tohto vzduchu. Súčasťou výbavy krbových kachlí sú však aj iné dôležité komponenty ako napríklad radiátory, čerpadlá alebo expanzné nádrže. Zabudnúť by ste nemali ani na vysávače popola, palivo, kachľové rúry, náradie, izolačné dosky a komínový systém. Toto všetko je potrebné na to, aby ste dokázali svoj rodinný dom nielen dokonale vykúriť, ale krbové kachle aj efektívne využívať.

V neposlednom rade je dôležitý aj štýl vášho bývania, ktorý dokážete zvýrazniť nielen farbami, nábytkom a doplnkami, ale aj vykurovacím zariadením. Ak ste milovníkom anglického štýlu a máte radi romantiku, najlepšou voľbou sú pre vás kachle Charnwood. Chladné a daždivé dni budete omnoho ľahšie zvládať pri romantickom ohni s dobrou šálkou čaju ako pri umelom osvetlení. Vďaka tejto značke si dokážete vytvoriť vlastný anglický štýl bývania nielen v dome, ale dokonca aj v menšom byte.