Príjemné a zdravé teplo? To je klasika krbových kachlí

0
172
krbove kachle

V bežnej praxi, ktorá je spojená s kamenárstvom sa stavba pecí a kachlí radí k najekologickejším systémom vykurovania. Okrem toho je to veľmi zdravé  teplo, ktoré nám dokáže náš život zlepšiť nie len po úžitkovej stránke, ale dodáva interiéru možnosť esteticky vyniknúť. Ak by ste si ho chceli nechať inštalovať k sebe domov aj vy, mali by ste vedieť niekoľko dôležitých vecí.

Typ krbového vykurovania

Aj tu máte na výber niekoľko možností a nemusíte sa obmedzovať na jeden produkt. K dispozícii sú samozrejme spomínané stavané pece, potom je to klasický krb a krbové vložky a kachle. Okrem iného nájdete v špecializovaných predajniach aj dekoratívne zariadenia, ktoré fungujú na základe tekutého liehu a nepotrebujú ani komín.

Krbové vložky

Stále častejšie sa začína v našich domácnostiach využívať vykurovanie prostredníctvom krbovej vložky. Pri vykurovaní krbovou vložkou sa v takzvanom teplovzdušnom ohreve zohrieva vzduch a ten sa potom vypúšťa do celého priestoru. S takýmto spôsobom vykurovania si doprajete pocit luxusu, pretože oheň sa postará nie len o teplo. Plamienky za sklom vás dokážu príjemne upokojiť a navodiť nevšednú atmosféru.

Na zaistenie dostatočného tepla musíte zabezpečiť tepelné úniky. V tomto smere vám pomôžu aj vonkajšie rolety a ich kvalitná inštalácia. Niekedy sa považujú za najideálnejší spôsob dodatočnej izolácie vašich okien.

Výhodné krbové kachle
Dnešné krbové kachle sa najčastejšie používajú v drevených konštrukciách a rodinných domoch ako dodatočný zdroj tepla, pričom pravidelné vykurovanie je zabezpečené v dobre izolovanom dome s dodatočným kotlom alebo dokonca niekoľkými ohrievačmi. Krbové kachle sú často doplnkom obývacích izieb. Dôležité ale je, aby ste si vybrali podľa seba a toho, čo je vášmu srdcu najmilšie.