Plánujete stavbu krbu či kachlí? Nechajte si poradiť od odborníkov

0
185

Plamene tancujúce za sklom krbových dvierok vnesú do interiéru ojedinelú atmosféru. Ak premýšľate, aké riešenie sa hodí najviac do rodinného domu, zrejme sa budete rozhodovať medzi klasickým krbom a krbovými kachľami.

Pri výbere vhodného zdroja vykurovania je nevyhnutné brať do úvahy, či sa jedná o novostavbu či starší objekt, pretože u prvého variantu je veľmi malá tepelná strata, čomu je potrebné prispôsobiť aj kachle či krb.

Krby nie sú vhodné ako hlavný zdroj vykurovania

V prvom rade by sme mali podotknúť, že otvorené krby sú vhodné skôr do nehnuteľností, kde sú hlavným zdrojom tepla radiátory poháňané elektrinou či plynom. Ak totiž v krbe zakúrite, tak proste kúri. Nevýhodou je, že nemôžete teplotu nijako regulovať.

Krbové kachle sú najobľúbenejšie voľbou

Zato krbové kachle majú to, čo klasické krby postrádajú. Ľahko nastavíte reguláciu tepla, a tak keď je v miestnosti veľké teplo, stačí stiahnuť kachle na minimum a nechať ich len pomaly prepúšťať teplo do priestoru.

Aké krby a kachle existujú?

Súčasný trh je naozaj rozmanitý. V ponuke je nepreberné množstvo modelov. Vybrať si môžete krbové vložky a krby, krbové kachle a sporáky, sálavé krby a pece, peletové kachle a vložky, elektrické krby a biokrby, záhradné krby, grily a podobne. Ak si neviete vôbec rady, odporúčame nechať si poradiť od odborníkov.

Zmapovali sme za vás, aké firmy na slovenskom trhu ponúkajú realizáciu krbov a krbových kachlí. Veľmi dobré ohlasy a recenzie má spoločnosť ZOP plus, ktorá vám predá kachle a krby za prijateľné ceny vrátane príslušenstva. S výsledkom budete nadmieru spokojní. Spoločnosť vám urobí návrh, ako silné kachle potrebujete, aby ste vytopili všetky miestnosti v dome, a tým pádom ste nemuseli používať drahú elektrinu či plyn. Predsa len, drevo je stále považované za najlacnejší zdroj tepla.