Prečo dokúpiť akumuláciu k vašim krbových kachliam?

0
93

Všetko je viac menej vybavené, máte predstavu v hlave, viete čo na čo funguje. Celý systém krbu máte v hlave, ste sčítaný, ale neviete si poradiť s akumuláciou? Kúpiť ju alebo nie? Je to dobrá voľba, alebo len ďalšie vyhodené peniaze?

Pozrime sa spolu na to.

Azda medzi najväčšie výhody patrí to, že takéto kachle sa teplom rýchlo nabijú. Ani neviete ako a už budú celé horúce, svoje teplo ale budú uvoľňovať pre zmenu pomaly. Dokonca aj dlho potom, čo oheň zahasíte. Krbové kachle budú stále nabité teplom, ktoré sa v nich bude točiť a postupne dostávať do prostredia. Ani to vás nezaujalo natoľko, aby ste nad tým trocha pouvažovali?

Tak skúsite využiť predstavivosť, predstavte si tie piatkové večery, kedy nemáte na nič chuť, prídete unavený z práce a jediné čo chcete je trocha si oddýchnuť. Bodol by možno aj pohár vína či dobrá kniha? Alebo dobrý futbalový zápas? To je na vás. Jediné čo chcete ale je cítiť sa v bezpečí a byť v teple. Možno dokonca v pozadí počuť aj tichý praskot dreva, ktoré horí.

A pomaly cítiť teplo, ktoré sála z ohniska priamo k vám. A cítiť rovnaké teplo aj keď zaspíte a drevo dohorí. Je to krásna predstava? Tak takáto vás bude s akumuláciou čakať aj realita. Záleží len na vás čo si zvolíte. Na akumuláciu tepla v krbových kachliach slúži akumulačný výmenník ten zabezpečí že vaše kachle aj po vyhasnutí sú stále teplé.

Čistá relaxácia

Dlhodobé infračervené žiarenie má upokojujúci účinok na vegetatívny nervový systém, pretože jeho voľné nervové zakončenia sú umiestnené len 0,1 mm pod povrchom kože. Telo a myseľ sú vďaka tomuto jemnému sálavému teplu upokojené a uvoľnené.

Prirodzenosť

Vedeli ste napríklad, že teplo posilňuje telo a myseľ?

Vitalita a energia prostredníctvom tepla

Prostredníctvom kontaktných plôch na pokožke má utišujúce a konzistentné sálavé teplo regeneračný účinok na pohodu celého organizmu.

Ak vás to dostatočne zaujalo, nezabudnite, že na tieto účely sú najvhodnejšie práve keramické kachle, preto by ich bolo vhodné aj zvoliť pri vašom výbere. Tieto kachle totiž uchovávajú teplo najlepšie zo všetkých materiálov.

Mierne tepelné žiarenie tejto keramiky je ako balzam pre dušu. Keramické kachle sú symbolom komfortu a pohody.. Je to predsa to praskanie ohňa a útulné tepelné žiarenie, ktoré prináša teplo a život nášmu domovu.

Ak vaša stavba potrebuje kominára, kachlisra alebo iného odborníka pozrite web stránku www.zopkrby.sk/sluzby