Tešíte sa na letné grilovačky? Ktorý je ten správny záhradný krb?

0
163
zahradny krb

Teplé jarné počasie je pomaly, ale isto v plnom prúde, a s tým nepochybne súvisia pikniky pod holým nebom, ba dokonca grilovačky v kruhu tých najbližších. Veď uznajte sami, že nie je nič lepšie, ako si užiť príjemný teplý večer s priateľmi či rodinou, a to pri šťavnatom mäsku, poháriku obľúbeného vínka a pochopiteľne, v dobrej nálade. K tomu však potrebujete krb určený na záhradu, ktorý sa postará o všetko ostatné. Ak si aj vy lámete hlavu nad jeho výberom, neváhajte a inšpirujte sa nasledujúcimi radami! A uvidíte, že výber zvládnete hravo aj vy.

Funkčnosť krbu i grilu na prvom mieste!

Určite mi dáte za pravdu, že záhradný krb musí byť kvalitný predovšetkým čo sa týka funkčnosti, keďže práve od tohto parametru závisí jeho životnosť. Nikdy nepodceňujte technické informácie, s ktorými vám pomôže samotný predajca. Možno krb určený na záhradu neslúži výhradne k príprave mäsa, zeleniny či syrov, patrí dnes medzi najvyhľadávanejšie záhradné spotrebiče, pretože je zárukou útulného posedenia na záhrade, no koniec koncov i perfektnej grilovačky. Ak však chcete grilovať každý večer a hľadáte skôr niečo praktickejšie, ideálny je gril do záhrady, ktorý má rôznorodé použitie prípravy jedál a hlavne, je prenosný.

A čo cena?

Pochopiteľne, že cena je kľúčovým faktorom pre väčšinu z nás. Gril na drevené uhlie je cenovo najprijateľnejší, čiže je skvelou voľbou pre všetkých tých, ktorí chcú nejaké to „euro“ ušetriť, no zároveň si nepotrpia na špičkových funkciách. Výhoda tohto grilu je predovšetkým v rovnomerne rozloženej teplote, pričom je možné ugrilovať viacero mäsa na jeden krát. Cenovo drahšie, no najkomfortnejšie sú plynové grily, kedy sa k ohrevu používa plyn. V tomto prípade nemusíte riešiť upratovanie zvyškov popola, čo možno považovať za obrovské plus! Krby sú zväčša určené na klasickú „opekačku“, ale i užívanie si praskajúceho ohníka počas chladnejších večerov, čo má pochopiteľne tiež svoje čaro. Tak neváhajte a „oživte“ váš nízkoenergetický dom, a teda exteriér domu týmto nápaditým doplnkom a prežite neopísateľné chvíle so svojimi najbližšími, ktoré sú na nezaplatenie!