Keď sa stretneme s našimi známymi v zime na dedine, kde máme záhradu, vždy nám hovoria, ako sa máme dobre, že sa popoludní vraciame do panelákového bytu v meste. Je tam vždy zakúrené, vždy rovnaká teplota. Ale oni musia kúriť v peci a keď niekam odídu na dlhšie, dom vždy vychladne a kým sa pec rozkúri, je im zima. Na to sa dá povedať len jedno: Nuž, treba si vybrať správny krb a zima nebude.

No ale aj ten najlepšie izolovaný dom je studený, keď sa vo vnútri nekúri. Krby sa nedajú dodatočne namontovať do každého staršieho domu, hoci by svedčali nejednému. Vysoká efektívnosť aj možnosť vykúriť viacero izieb systémom teplovzdušného rozvodu by sa hodila aj po návrate z niekoľkodňového výletu. Teplo by bolo v celom dome a rýchlo.

Väčšina starších domov využíva na kúrenie bežné kachle na pevné palivo. To predstavuje pravidelné prikladanie a pravidelné kolísanie teploty v miestnostiach. A tiež pravidelne vychádzať z domu do drevárne a vláčiť ťažké koše s drevom. Večer pred spaním treba takéto kachle riadne rozhicovať a budíte sa do chladného rána. Aj uprostred zimy ich môžete vymeniť za peletové kachle a spríjemniť si a uľahčiť život v rodinnom dome. A nemusíte sa báť prechladnutia

Nie každý si dokáže dopestovať toľko drevín na svojom pozemku, že si z konárov narobí vlastným strojom štiepku a z nej nalisuje pelety. Ale tie sa dajú celkom výhodne kúpiť. A hlavne nosiť v nádobe v takom množstve, aby to nebolo ťažké. Odpadá potom doma námaha s metrovicou a motorovou pílou, štiepanie a ukladanie dreva. Drevený pelety sú malé, skladné, ľahko sa s nimi manipuluje a kachle na pelety majú vysokú účinnosť, teda za sezónu spotrebujete oveľa menej paliva a vznikne výrazne menej odpadu. A vo svojom dome už nebudete mať zimu.

Vyberte správny krb, kachle, pece…www.zopkrby.sk