Vyberte si farbu krbových kachlí

0
4

Vykurovacie zariadenie je súčasťou mnohých domácností po celom svete. Okrem toho, že slúži na vytváranie tepla, ľudia ho používajú aj na vytvorenie príjemnej atmosféry alebo ako dizajnový doplnok. Každý rokom prichádzajú na trh novinky a inovácie, pričom táto oblasť nie je výnimkou. Majitelia moderných domov už dávno nepreferujú len klasický krb, ale aj kachle. Možno sa niekomu toto zariadenie zdá zastarané a vhodné pre staršiu generáciu, no dnešné modely dokážu dokonale zapasovať aj do modernej domácnosti. Ak sa neviete rozhodnúť medzi krbom a kachľami, riešením môžu byť krbové kachle, ktoré majú z každého niečo.

Výber tohto zariadenia sa možno na prvý pohľad zdá ako nenáročná aktivita, no v skutočnosti sa pri tom mierne zapotíte. Dôvodom je, že každý jeden výrobok je úplne iný a to nielen z pohľadu estetiky a dizajnu. Ešte predtým, ako sa definitívne pre kachle rozhodnete, musíte zistiť, či je váš komín vhodný na takéto pripojenie. Nemenej dôležité je aj umiestnenie zariadenia, pretože každý jeden typ sa odlišuje modelom a rozmermi. Čo sa týka výkonu, ten treba prispôsobiť nielen veľkosti priestoru, ktorý chcete kachľami vykurovať, ale aj funkčnosti komína, druhu paliva a energetickej náročnosti budovy. Aby ste zvolili to najlepšie riešenie, objem vykurovacích miestností vynásobte s hodnotou tepelnej straty, pričom vám vyjde údaj v kW. Podľa neho si viete vybrať kachle, ktoré dokonale sadnú do vášho rodinného domu. Funkcie a vlastnosti vykurovacieho zariadenia nie sú ani zďaleka jedinou vecou, nad ktorou sa budete musieť rozhodovať. Súčasťou krbových kachlí sú aj iné komponenty ako napríklad radiátory, čerpadlá alebo expanzné nádrže. Aby ste mali doma nielen teplo, ale aj dostatočný komfort, zaobstarať by ste si mali aj vysávač na popol, náradie, izolačné dosky a komínový systém. Toto všetko neodmysliteľne patrí k prevádzke daného vykurovacieho zariadenia.

Príjemnejším aktivitou je výber kachlí po dizajnovej stránke. Tak, ako si vieme v dnešnej dobe zakúpiť doplnky v rôznych štýloch, platí to aj pre vykurovacie zariadenie. V prípade výrobkovCharnwood si viete vyberať nielen zo štandardnej čiernej farby, ale aj ďalších sedem odtieňov. Ide o jednoduchý, no zároveň brilantný spôsob, ako dodať kachliam nový a lepší výzor. Zaujímavosťou je, že ak sa vám nehodia kachle danej farby, môžete si ich objednať s možnosťou vlastného nástreku kedykoľvek budete chcieť zmenu. Farba výrobkov Charnwood je špeciálne vyvinutá pre vysoké teploty a jednoduchú aplikáciu. Na výber je napríklad zelené, hnedé, modré, mandľové, cínové, bronzoví alebo oceľovo šedé prevedenie.